O mnie

< Powrót

2011 – 2017    Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie (kier. Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki,
spec. konserwacja malarstwa)

W 2017 roku ukończyłam sześcioletnie studia magisterskie na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obroniłam pracę dyplomową „Konserwacja ikony unickiej z przedstawieniem Chrystusa ustanawiającego Eucharystię z uwzględnieniem etycznego aspektu konserwacji ikon”.

W trakcie studiów i po ich ukończeniu pracowałam przy licznych realizacjach konserwatorskich w zakresie malarstwa ściennego i sztalugowego, przy pełnej rekonstrukcji niezachowanej barokowej polichromii kościoła, a także przy zbiorach specjalnych Biblioteki Jagiellońskiej.

Przez cały okres studiów na Akademii moja działalność artystyczna skupiała się wokół konserwacji dzieł sztuki oraz zgłębiania i odtwarzania historycznych technologii malarskich. Dopiero po ukończeniu studiów rozpoczęłam na dobre własną podróż malarską i zaczęłam tworzyć w malarskich cyklach w oderwaniu od akademickich nurtów.

Obecnie staram się łączyć pracę w pracowni konserwatorskiej z malarstwem.

Tworzę głównie w technice olejnej i akwareli. Poruszam się w obrębie realizmu, gdzie w przyrodniczej metaforze dotykam między innymi wierzeń słowiańskich (cykle „Słowiańskie Zaświaty” oraz „Spod Olszyn”), natomiast akwarelowym kobiecym portretem w połączeniu z ptakami staram się znaleźć przestrzeń, dać upust kobiecym pragnieniom i tęsknotom oraz odnaleźć szeroko pojmowaną wolność (cykle „POWIETRZE” oraz „Wśród czarów dzikich i samotnych”).

Fotografuję; głównym motywem moich prac są krajobrazy oraz autoportrety wplecione w krajobraz.Tworzę również autorski projekt fotograficzny pod hasłem „Tam, gdzie pasą się Mgły”. Pełno w nim tego, czego w zabieganym, miejskim świecie brakuje: spokoju, ciszy, mgieł i lasów.

Moje zdjęcia znalazły się w miesięczniku National Geographic (nr 2/2015) oraz na okładkach płyt muzycznych „Choice” oraz „Faith” jazzowego muzyka, Pawła Wszołka.

 

 

WYSTAWY:

2022 – wystawa indywidualna „Klangor” – Kraków, Galeria 2 Światy
2022 – wystawa zbiorowa „Melancholia Tajemnica, Samotność, Milczenie” – Czeladź, Galeria Sztuki Współczesnej
2022 – wystawa zbiorowa „Melancholia Tajemnica, Samotność, Milczenie” – Oleśnica k. Wrocławia
2021- wystawa zbiorowa „Światy (nie)możliwe”- Warszawa
2021- wystawa zbiorowa „Triangulum”- Czeladź,  Galeria Sztuki Współczesnej
2020- wystawa zbiorowa „Triangulum”- Łódź, Good Time Aparthotel
2017- wystawa zbiorowa prac inspirowanych twórczością Jana Stanisławskiego- Kraków
2016- wystawa indywidualna „Sto mil Ciszy”- Leżajsk
2012- wystawa indywidualna „Szept Duszy”- Leżajsk
2009- wystawa indywidualna „Spojrzenia”- Leżajsk

Inkaust Pracownia Artystyczna - O mnie