Gawron / POWIETRZE

< Powrót

cena: 790 zł

Cykl “POWIETRZE”

  • rozmiar: 30×40 cm
  • technika: akwarela na papierze wysokiej jakości (bezkwasowy, fakturowany, 300 g/m2)
  • Sprzedawany bez ramy. Sygnowany na odwrociu.
  • posiada 5mm margines przy każdym boku pod oprawę
  • zalecana oprawa: passe-partout i przeszklona rama

Zdjęcia przedstawiają obraz w różnych warunkach oświetlenia oraz cały cykl. W celu powiększenia zdjęć zachęcam do otworzenia obrazu w nowej karcie klikając prawym przyciskiem myszy.

Skąd wzięło się POWIETRZE? Z potrzeby oddechu- pełnego, niczym niezakłóconego, który pozwala poczuć przyjemny, odświeżający chłód i świeżość. Moje powietrze ilustrują ptaki. To powietrze, które nas przenika, które wdychając pełną piersią pozwala poczuć wielowymiarową wolność, której tak bardzo wielu z nas brakuje.
Sportretowałam kobiety w różnym wieku, z różnymi temperamentami i historiami, które każda i każdy z Was może dopowiedzieć. Przenikają się z ptakami niczym półprzezroczyste duchy. To ilustracje o nadziei, o spokoju. A może o czymś jeszcze? Co Wy w nich dostrzegacie?

W moim powietrznym cyklu nie mogło zabraknąć gawrona. To moi ulubieńcy. Kocham późną jesień wypełnioną ich krakaniem, grzebaniem między liśćmi. Kocham ich wielkie chmary wieczorami krążące na niebie przed pójściem spać na olszynie nieopodal domu. To ostatnie to jedno z silniejszych wspomnień z rodzinnego domu, kiedy tysiące gawronów przyozdabiało nagie konary przed zapadnięciem zmroku. Nad miejscem, gdzie mieszkałam, gawrony zawracały.